Gürbüz Sıhhi Tesisat

Su Kaçak Tespitleri

Su Kaçak Tespitleri

Yaşam alanlarında oluşan su kaçaklarını tespit edebilmek amacı ile iyi bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Su kaçak tespiti için gelen firmanın alanında profesyonel olması şartı aranmalıdır. Su kaçak tespitleri için öncelikle, gelen kişilerin yeni teknolojileri kullanıp kullanmadıkları önemlidir. Su kaçaklarının ana nedenleri araştırıldıktan kısa bir süre sonra, evlerinizde ve iş yerlerinizde tamirat işlemine başlanabilir. Bu tespit işlemi ilk adım olduğu için çözüme gidilmesinde ana kilit noktasıdır. Su tesisat borularının artık zamanın verdiği yıpranmalar nedeni ile giderek zarara uğraması, su tesisatında oluşan paslanmalar, gibi nedenlerden dolayı tesisat ile ilgili sorunlar ortaya çıkmaktadır. Su sızıntılarının meydana gelme nedenleri oldukça farklılık gösterir. Bunları sıralayacak olursak ilk önce temiz su borularının kontrolü önemlidir. Buradan kaynaklı bir sıkıntı olup olmadığının kontrolü sonrasında diğer aşama olan pis su borularına bakılabilir.

Eğer sorun pis su borularından kaynaklanıyorsa bunun çözümü için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Bir diğer neden ise izolasyon sorunlarıdır. Bunlar çoğunlukla banyolarda oluşan sorunlardır. Çünkü banyo yapılan kısımda oluşan hasarlar bu sorunlara neden olur. Betonların aşınması inşaat demirlerinin paslanması gibi belirtileri vardır. Bu ise sadece sizin eviniz için değil, başkaları için de sorun oluşturur. Özellikle bundan en fazla etkilenecek olan alt komşunuz olacaktır. Onun evinin masraflarını da sizin karşılamanız gerekecektir. Su kaçaklarının oluşması için etkin olan birkaç faktörden birisi de tesisat borularının yanlış conta edilmesidir. Bunun dışında su kaçakları boruların yanlış veya yamuk takılmaları nedeni ile ortaya çıkar.

Su Kaçak Tespitinde Uzman Ekip İle Yanınızdayız

Su kaçak onarım, teknolojinin kullanılması ile çok rahat halledilmektedir. Özellikle kısa bir zaman diliminde halledilmesi, zamanın çok değerli olduğu günümüzde artı bir avantaj yaratmaktadır. Kırmadan dökmeden bir su tesisat işlemi gerçekleşmektedir. Su tesisatında meydana gelen çoğu sorun için uzman personeli bulunan firma sahipleri ile işbirliği içine girmek gerekir. Özellikle ortak kullanıma sahip olan apartmanlarda, genel su tesisatı tamiratında, mutlaka firmalar araştırılmalı ona göre işlem başlatılmalıdır. Gelen personel ilk olarak kullanacağı elektromanyetik su dinleme cihazı ile işe başlamalıdır. Yerin tespiti işlemi için buna gerek duyulmaktadır. Çünkü duvarlarınızda meydana gelecek olan hasarların tespiti için öncelikli olarak noktasal bir yer belirlenecektir. Aksi halde eviniz savaş alanına dönebilir. Zaten eski yöntemlerde bunlar olmaktaydı. Şimdi ise kısa zaman dilimi içinde tespit işlemi de onarım işlemi de sağlanmaktadır.

Hızlı Şekilde Şu Kaçaklarını Buluyoruz

Su tesisatında meydana gelen sorunların tespiti ile onarım işlemine başlanır. Onarımı ise çoğunlukla kimyasallar yardımı ile yapılıyor. Fakat tesisatta önemli sorunlar var ise tespit çoğunlukla boruların değişmesi yolunda olmaktadır. Kırılan yer ise duvarlarınızda iki fayans büyüklüğünde olacaktır. Bu kadar bir zarar daha büyük zararlardan sizi engelleyecektir. Ana kaynağının belirlenmesi için kullanılan cihazlar ise yurt dışından getirilerek hizmetinize sunulmaktadır.

Su kaçak bulma, günümüzde uzun saatlerinizi almadan yapılmaktadır. Kısa bir zaman dilimi içinde dakikalar sonrasına bulunan su kaçağı ile gününüzün tamamını harcamadan tamirat işlemini sağlamış olacaksınız. Su kaçağını bulabilmek için öyle pahalı bir onarım işlemi içine girmenize gerek kalmayacaktır. Noktasal tespit sonrasında sizin için gerekli olan işlemler yapılacak ve arızalı olan bölgeniz kurtarılmış olacaktır. Ayrıca hem zamanınız iyi değerlendirilmiş olacak hem de maddi durumunuz dengelenmiş olacaktır. Çok az bir tadilat masrafı ile bu işten kurtulmanız sağlanacaktır. Dünyada birçok ülkede kullanılan bu yöntem Türkiye sahasında da birçok kurumsal firmada uygulanıyor. Fakat bu kurumsal firmalar arasından da iyi bir seçim yapmanız gerekir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir