Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı problemleri binalarımız ve evler için çok büyük sıkıntı çıkaran bir kaçak türüdür. Binalarımızı içten içe çürütmesinin yanında önlem alınmazsa çok daha büyük arızalara sebebiyet vermektedir. Küçük bir su kaçağı diyerek önlem alınmayan su kaçakları zaman içinde çok daha büyüyerek hem maliyetin artmasına sebebiyet vermekte hem de ilerleyen günlerde dönülemez büyüklükte işlemler yapılmasına yol açar. Su kaçağı genel olarak tavanda terleme, su damlası, duvardan su sızıntısı veya sıva kabarıklığı şeklinde görülebilmektedir.

Üst kattan sızan su özellikle suyun pis giderden gelme ihtimali yüksek olduğu için sizi tedirgin etmektedir. Alt kazan sizden giden su komşuluk ilişkilerinizi bozmaktadır. Bu problemler maliyetleri yüzünden sizlerin kabusu haline dönüşmüş olabilir. İç sıvaların kalınlığı ve de sağlam izolasyon yüzünden çoğu zamanlarda sızan sular tam kaçağın olduğu yerlerden değil de fırsak bulduğu başka noktalardan da çıkabilmektedir. Zamanla eskiyen, küflenen borular ise zaman içinde su sızdırmaya başlar. Duvarda gördüğünüz su sızıntılarının en büyük problemleri duvarın renk değiştirmesi veya rutubet kokusu şeklinde görülebilmektedir. Evlerinizde sizde farkında olduğunuz ya da olmadığınız su kaçaklarını tespit etmek için evdeki tüm muslukları kapadıktan sonra su sayacınızı kontrol edebilirsiniz. Tüm musluklar kapalıyken dahi eğer sayacınız dönmeye devam ediyorsa bugün gözle görülmeyen ama yarın öbür gün size ciddi sorunlar çıkarabilecek bir su kaçağı var demektir.

Gürbüz sıhhi tesisat olarak sizlere binalarınızı içten içe çürüten, sıvaların kabarmasına ve hatta dökülmesine yol açan su kaçaklarınızı kaliteli ekipmanlar ve profesyonel ekiplerimizle çok rahat bir şekilde bularak sizlere kalıcı ve güvenilir çözümler sunmaya devam ediyoruz. Ayrancılar, Torbalı, Gaziemir, Bornova ve Karabağlar da sıhhi tesisat işlerimiz yıllardır kaliteli ve garantili bir şekilde uzman ekip ve ekipmanlar ile sizlere hizmet vermektedir. Tüm tesisat konularında bizlere 7 gün 24 saat boyunca ulaşabilir ve firma telefonlarımız üzerinden istediğiniz zaman bizleri arayarak hizmet alabilir veya her türlü konuda danışarak fikir alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini en ön planda tutan firmamız sizler için aralıksız ve duraksız olarak hizmet vermeye ve sorunlarınızda yanınızda olmaya devam edecektir.