Gürbüz Sıhhi Tesisat

Su Kaçağı Tespiti Pratik Çözümler Uygun Fiyatlar

Su Kaçağı Tespiti Pratik Çözümler Uygun Fiyatlar

Su kaçağı tespiti eski yıllara göre pek çok sektörde geçmiş yıllara nazaran çok daha gelişmiş ve çok daha farklı yöntemler popülerliğini arttırmıştır.Bu sektörlere örnek vermek gerekirse su tesisatı konusunda hizmet veren firmalar şeklinde ifade edebiliriz.Su tesisatı ile yurt dışında üretilen ve yavaş yavaş ülkemize de ithal edilen bilgisayarlı cihazlı su kaçağı tespiti cihazları kullanılmaktadır.Bu cihazların en önemli özellikleri olarak tadilat ve kırma işlemleri gereksinimini ortadan kaldırmaları ve sorunların çözülme sürelerinin azalmasıdır.Sizlerde bu tarz sorunlarla karşılaştığınızda mutlaka teknolojik cihazları kullanan firmaları tercih edin.

Konutlarımızda ya da iş yerlerimizde başımıza gelebilecek sorunlardan biri de su kaçağıdır. su kaçağı tespiti eski usul yöntemlerle halledilmesi hayli zor bir sorundur. Çünkü  mahallenizde ki tesisatçının eski usul yöntemlerle su kaçağı tespitinde bulunması oldukça zordur. Dairemizde su kaçağı sorunuyla karşılaştığımızda çağırdığımız usta kaçağını bulana dek su tesisatının olduğu hattı kırıp döker evimiz günlerce inşaat alnına döner ve bu alanlar tamiri yapılana kadar kullanılamaz hale gelirdi. Su kaçağı tespiti sırasında çektiğimiz onca sıkıntı bir yana bir de maddi külfeti iyice belimizi bükerdi.işte alanında uzman kurumsal firmamız  su kaçağı tespitinde eski usul yöntemlerle yaşadığınız bu sorunların hepsini unutmanız için sizleri teknolojiyle tanıştırıyor. Su tesisatı genellikle yüzeylerin altına döşendiği için tespiti de oldukça zordur. Su borusunun zamanla yıpranmasıyla ya da bina yapımı sırasında kullanılan kalitesiz malzemeden dolayı sızıntılar meydana gelir bu sızıntı nemlenme ya da yüzeyde dökülme şeklinde kendini gösterir.

Su Kaçakları

Su kaçakları yaşanılan bir durumda bu durumdan sadece siz etkilenmezsiniz.Sonuçta artık Türkiye’nin birçok şehrinde apartman olması nedeniyle sizde olan bir su kaçağı komşularınızı da etkilemektedir.Hatta bu konuların çözülmesi konusunda komşular arasında tartışmalar yaşandığını da rahatlıkla belirtebilirsiniz.

Aşırı derecede su kaçağı olan bir bölgede bu sorun anında çözülmezse daha da ciddi rahatsızlıklara sebep olmaktadır.Su kaçağı olan bölge uzman bir ekip tarafından incelendiğinde kaçağın olduğu bölge kolaylıkla bulunmaktadır.

Kaçağın olduğu bölge bulunduktan sonra çok kısa sürede bu problem giderilmektedir.bu nedenle de bu tarz bir problem başınıza geldiğinde hem kendi eviniz hem de komşularınız için bu problemi kolaylıklar çözebileceğinizi unutmayın.

Alt kat komşunuz banyosunun tavanından su damlacıkları oluştuğunu mu söyledi ? Su faturalarınız beklediğinizden daha yüksek mi gelmeye başladı ?  Yaşadığınız alanda su  kaçağı ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.  Faturalarınıza ve komşularınıza yansıyan bu su kaçağından bir an önce kurtulmanız gereklidir. Aksi takdirde başınız ağrımaya devam edecektir. Kurumsal firmamız su kaçağı sorununuzu çözmek için özel olarak geliştirilen son teknoloji cihazlar ve işinde uzman çalışanları ile hizmet vermektedir. Su kaçağı bulmada yapmanız gereken bu işler için sizi en az şekilde masrafa sokarak problemden tamamen kurtulmanızı sağlayacak firmamıza başvurmanızdır.

Su kaçağı için sıradan tesisatçılardan yardım aldığınızda kaçağın olduğu bölümlerde tadilat durumları ortaya çıkar. Bu tadilat durumları eğer tıkanıklığın olduğu yer fayansların altında kaldıysa fayansları kırmak sıvanın altında kalmış ise de sıvayı dökmek gibi durumlardır. Sıradan tesisatçılar firmamızın kullandığı akustik ses dinleme cihazına da sahip olamadığı için kendi eski yöntemleri ile tespit yapmak isteyecektir. Bu tespit tahmine dayalı yapıldığından gereğinden fazla tadilat durumları karşınıza çıkar.  Bu tadilat durumları sizi maddi açıdan ve zaman açısından oldukça olumsuz etkiler.

Su Sızıntısı nasıl bulunur?

Su sızıntısını bulmak için ya sorunun olduğu bölge bulunana kadar kırma işlemi yapılır ya da teknolojik cihazlar kullanılarak bu bölge bulunur.Kırma işlemi yapıldığında sorun çözüldükten sonra ekstra olarak tadilat yapılmak zorunda kalınır.Teknolojik cihazlar ile ise kırma ve tadilata gibi ekstra işlemlere gerek kalmaz.

Su tesisatları büyük bir sistem olduğu için kesinlikle görüntülü cihazlarla il su sızıntısı tespiti yapan firmalar tercih edilmelidir.

Su tesisat sistemlerinde oluşan herhangi bir sızıntı eski usul sistemler ile yapıldığında maddi boyutu yüksek rakamlar çıkardı ortaya. Çünkü su tesisat boruları duvar içlerinden veya fayans altlarından geçiril ve bu yüzden oluşan sızıntılarının yerini çıplak gözle tam olarak görmek imkansız hale gelirdi. Bu yüzden su tesisat sızıntısını önlemek ve tamir etmek için eski usul sistemler ile çalışmakta olan sıradan işçiler, su tesisatlarına ulaşmak ve su tesisat sızıntısının tam olarak nerede olduğunu tespit etmek için duvarları veya fayansları tamamı ile kırar. Kırılma ve parçalama işlemlerinden sonra su tesisat sızıntısı tamir edilirdi. Ancak tamir işlemi bittikten sonra kırılan fayansların ve parçalanan duvarların da tekrardan onarılması gerekmekteydi. Bu da tamir işlemlerinde hem fazladan bütçe anlamını taşır hem de su tesisat sızıntısı olan yerlerin inşaat alanına dönmesiyle zamanın boşa akması anlamını taşırdı.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir