Gürbüz Sıhhi Tesisat

Pimaş Açma İzmir,Torbalı Ve Ayrancılar

Pimaş Açma İzmir,Torbalı Ve Ayrancılar

Tuvalet, küvet ve duşa kabin gibi sistemler günlük ihtiyaçların giderilmesi için oluşturulmuş sistemlerdir. Tuvalette insanlar tuvalet ihtiyaçlarını giderirken küvet ve duşa kabinlerde banyo yaparlar. Bu sistemler de birçok lavabo sistemi gibi gider boruları ile kanalizasyon sistemlerine bağlanmaktadır. Gider sistemlerini oluşturan boru sistemlerine ise pimaş denir. Pimaşlar atık suları ve diğer atıkları kanalizasyon sistemlerine ileterek atıkların dışarı atılmasını sağlar. Birçok binanın inşa edilişi sırasında pimaş sistemleri de binanın içerisine inşa edilir. Bazen bu sistemlerde sorunlar çıkabilir. Bu sorunların başında da pimaş tıkanıklığı gelir. Yabanı cisimlerin borularda birikmesi ile oluşan tıkanıklıklar da pimaş açma işlemleri ile açılabilir.

Torbalı Pimaş Açma

İnsanlar banyo ve tuvaletleri bilinçsiz olarak kullanabilir. Bu bilinçsiz kullanımlar yabancı cisimlerin giderlere atılması ya da saç, tırnak gibi maddelerin çöpe değil de giderlere atılmasından meydana gelmektedir. Bazı insanlar yemeklerde kullandıkları yağların atık yağ haline gelmesi nedeni ile bu atık yağlardan kurtulmak ister. Doğru olan yol bu yağların çöpe atılmasıdır fakat bazı insanlar yağları giderlere döker. Bu durumda giderlerde bu atık yağların birikimi de meydana gelebilir. Biriken yağlar da pimaşların tıkanmasına neden olarak insanları zor bir durumda bırakır. Bunun dışında artık çorbalar ve diğer sıvı şeyler de giderlere bazı insanlar tarafından dökülebiliyor. Bu durum insanların oldukça bilinçsiz olduğunu gösteriyor fakat sonuç olarak sıkıntıyı da onlar çekiyor. Bu atık maddeler nedeni ile tıkanan borular için pimaş açma işlemi gerekiyor ve bunun sorumluluğunu da başkaları değil ev sahipleri üstleniyor.

Pimaş Açma İzmir

Atık maddeler nedeni ile tıkanan gider boruları zamanla kokuya ve kirliliğe de neden olabiliyor. Tıkanıklığın boyutu büyüdükçe giderlere akan su ve maddeler kendini gider borularından geri tepmeye başlıyor ve sonuç olarak küvetler ya da tuvaletler taşmaya başlıyor. Bu taşmalar büyük bir temizlik süreci gerektirebiliyor. Bunun dışında taşan sular parkelere yayıldığı an parkelerde bozulmalar ve şişmeler meydana gelebiliyor. Bazen parkeler o kadar zarar görüyor ki tamamen değişmesi bile gerekebiliyor. Bütün bu sorunları engellemek için ise pimaş açma uygulamaları profesyonel eller tarafından kısa bir sürede yapılıyor. Bu işi yapan insanlar tesisatçılar ve birçok teknik servisten meydana geliyor. Bu işi yıllardır yapıyor olan profesyonel ekipler evlere gelerek tıkanmış olan gider borularını ellerinde bulunan teknolojik cihazlar ile kolayca yapabiliyor. Elle müdahale döneminin geride kaldığını insanlar bu teknolojik cihazları gördüklerinde fark ediyor. Eskiden pimaş açma için evlere büyük zararlar verilebiliyordu.

Pimaş Açma Firması

Gider borularına ulaşabilmek için klozetler ve küvetler kırılıyor, bu da yetmezse yerlerde delikler açılabiliyordu. Günümüzde teknolojinin sağladığı olanaklar sayesinde üretilen tıkanıklığı açmak için kullanılan cihazlar birçok kişi için hayat kurtarıcı bir nitelik taşıyor. Gider boruları tıkanmış insanlar evleri tamir edilirken endişe duymak zorunda kalmıyor ve evler de büyük tamiratlara maruz kalmıyor. Bunun yanında oldukça kısa süren tamiratlar sayesinde insanlar evlerinden uzak kalmak zorunda kalmıyor. Onlar evdeyken de tamirat işlemleri düzenli olarak ilerliyor ve sorunlar kısa bir süre içerisinde çözülüyor. Bunun yanında tamirat işini yapan kişiler de rahat bir nefes alıyor. Eskiden yapılan kırıp dökme işlemleri sona erdiği için, tıkanıklığı açmaya çalışan insanlar büyük bir efor sarf etmek zorunda kalmıyor ve işlerini kolay ve rahat bir şekilde yapabiliyor. Bunun yanında hiçbir yere el sürülmeyecek olması da büyük önem taşıyor. Pimaş açma işlemleri eskiden oldukça zorlu bir süreçten geçmiş olsa da günümüzde birçok şey gibi bu işlem de kolaylaşmış oluyor.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir