Gürbüz Sıhhi Tesisat

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır ?

İzmir bölgesinde bir çok ilçe olduğu için petek temizliği hizmeti veren firmalar çeşitli bölgelere ayrılmıştır. Bu sayede daha fazla vatandaşa daha hızlı bir şekilde hizmet vermek amaçlanmaktadır. Peteklerin zararlı atıklardan dolayı tıkanması çok fazla görülen bir sorundur. Yıl boyunca sadece kış aylarından kullanılan kalorifer sistemleri üç aylık bir süre içerisinde yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Doğal gaz ve kömürlü sistemlerle çalışan kalorifer peteklerinde bu yakıtlardan geriye kalan zararlı atıkları peteklerin dibine çökmektedir. Bu da peteklerin sadece yarısının ısınmasına neden olmaktadır. Yarısı ısınan petekleri tam olarak ısıtmak için de temizlik yapmak yerine yakıt harcaması yapılmaktadır. Bu durumda gereksiz yere faturaların ödenmesine neden olmaktadır. Petek temizliği nasıl yapılır ? servisi bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için günün her saati hizmet vermektedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek temizliği İzmir bölgesinde çalışan modern ve kurumsal firmalar, evlerin içerisinde yer alan her türlü ısınma sistemine göre temizlik işlemi yapabilmektedir. Bu temizleme işlemi esnasında petek temizleme suyu ve petek temizleme makinesinden faydalanılmaktadır. Peteklerin içerisinde makine ile enjekte edilen kimyasal petek temizleme suyu peteklerin içerisinde yer alan zararlı atıkları iki saat sonunda dışarıya atmaktadır. Bu işlemlerde petek temizleme makinesi ile dışarı atım sağlanmakta ve çevreye herhangi bir kirlilik yaratılmamaktadır. Son derece hızlı ve pratik bir şekilde yapılan bu işlem sonucunda iki yıl boyunca peteklerden tam performans alınması sağlanmaktadır.
Zamanlara göre petek temizleme işlemini iki veya üç yılda bir yapmak yeterlidir. Bu işlem sonunda alınan ücret de bir aylık doğal gaz faturası kadar denilebilir. Petek temizliği İzmir bölgesindeki personel için petek temizliği ile birlikte radyatör ve kombi kontrolü bakımı yapmak da tüm fiyatın içerisine dahil olmaktadır. Bazı firmalar da petek temizleme işlemlerinde çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar internet sayfaları üzerinden takip edilebilmektedir. Cihazla petek temizliği  İzmir ilçesinde oturan vatandaşlar için bazı indirimler uygulamaktadır. Bu indirimlerin sonucunda bir sonraki bakımda da ücret alınmamaktadır. Fiyat konusundan fazla ucuz işlemler yapan kişiler tercih edilmemeli ve kurumsal firmalara başvurulmalıdır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir