Gürbüz Sıhhi Tesisat

Petek Temizliği Hizmetleri Sorunsuz Ve Kaliteli Hizmet

Petek temizliği birçok ülkede olduğu gibi ülkemiz yani Türkiye’de ne yazık ki doğal gaz rezerveleri bulunmamaktadır.Bildiğiniz gibi dünyadaki birçok ülke doğal gaz ile ısınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ülkemizde de durum böyle olunca ülkemiz doğalgaz ithal ederek bu ihtiyacını karşılamaktadır.Dışa bağımlı olduğumuz için doğalgaz fiyatları oldukça yüksektir.Bu fiyatlardaki yükseklik doğal olarak ülkemizde insanlarında bütçelerine yansımakta ve ciddi bir ısınma maliyeti ortaya çıkarmaktadır.
Bu ciddi ısınma maliyetlerini petek temizliği yaptırarak doğalgaz kullanımını azaltıp ısınma bütçesinizi azaltabilirsiniz.Bu konuda uzman firmalardan yardım alabilir ve cüzi bir fiyata peteklerinizi temizletebilirsiniz.İçin temiz olarak petekler bulunduğunuz yerleri çok daha kaliteli ısıtacaktır.
Yaşam alanlarımızdaki ısı kaynaklarımız bizim için elbette önemli yer teşkil etmektedir. Yaşanabilecek herhangi bir sorunun uzman kişilerce halledilmesi şarttır. Kombi arızası yada sorunun anlaşılabileceği en önemli kaynak olan petekler ve bunların bakımı temizliği doğru ısının sağlanması için çok önemlidir. Peteklerin başında sonunda yada alt kısmında soğukluk hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda petek içerisinde hava oluşmuş olabilir.

Peki peteklerin havası nasıl alınır ?

Peteklerin üst kenarlarında buluna tahliye vanalarından hava alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak hava alınmasına rağmen birkaç gün içerisinde yine ısınma problemi varsa özellikle peteklerin alt kısmında bir soğukluk varsa sorunun nedeni farklı demektir. böyle bir durumda da petek içi temizliği yapılmalıdır. Bu elbette bu sizin kendi başınıza aklınıza getirebileceğiniz kimyasallarla kesinlikle yapabileceğiniz bir işlem değildir. böyle bir durumla karşılaştığınızda uzman bir firmaya başvurmalısınız.
Petek temizleme işlemi gelişmiş cihazlarla yapılan ve petek içinde oluşan yabancı maddeleri temizlemeye yarayan işlemleri verilen isimdir.

Petek temizleme yıl içinde en az bir kez yapılması gereken bir işlemdir. Özellikle kış ayları bittiğinde ve kış ayları başlamadan yapılmalıdır. Böylelikle soğuk kış aylarında en kaliteli ısınmaya kavuşabilirsiniz.

Bu hizmeti almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.Firmamızdan alacağınız her türlü hizmet garantimiz altındadır.
Petek temizliği nasıl yapılır sorusunu bir bilene sormalısınız bu soruyu asla kendi kendinize değil. Kendinizce oluşturacağınız çözümler devir daim esnasında kombinize de zarar verecektir. Petekler zamanla kireçlenme yüzünden alt kısımlarında tortular biriktirirler buda ısı kaybına neden olur. Robot ile petek temizliği yapan profesyonel firmalar peteklerinizi yerinde hiçbir kirliliğe sebep olmadan peteklerinizi onlara uygun kimyasallarla temizleyerek petek içerisinde kireçli tortuların temizlenmesini sağlayarak petek içerisinden tahliye edilmesini sağlarlar. Böylelikle kombiniz ve petekleriniz sorunsuzca çalışmaya devam eder. Sizde hiçbir ısınma problemi yaşamadan fazla fatura ödemeden kışı rahat geçirirsiniz.
Ayrıca bilinenin aksine petek temizliğinizi ihtiyaç duyuldukça değil bu gibi sorunların yaşanmaması için peteklerinizi en az iki yılda bir bakımdan geçirtmelisiniz. Olası sorunlara karşı tedbir her zaman önemlidir. Üstelik önemsiz gibi görünen petek temizliği yapılmadığı taktirde eninde sonunda faturalarınıza yansıyacaktır. Üstelik istediğiniz gibi ısıda sağlayamazsınız.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir