Gürbüz Sıhhi Tesisat

Petek Temizliği Fiyatları Ortalama Ne Kadar ?

Petek Temizliği Fiyatları Ortalama Ne Kadar ?

Havaların soğumasından dolayı evlerde tam performans ile ısıtmanın nasıl sağlanacağı merak edilmektedir. Genel olarak evlerin yalıtımlarının yaptıran ev sahipleri iç tesisat hakkında tam bir bilgi sahibi olamamaktadır. Kalorifer ve radyatör sistemlerinde meydana gelen tıkanıklık veya arıza gibi durumlar evlerde ısınmanın yarı yarıya düşmesine neden olmaktadır. Bu durum büyük bir orandır. Özellikle kalorifer peteklerinin ne halde olduğunu bilmeyen ev sahipleri daha fazla ısınma sağlamak için kombilerin derecelerini yükseltmektedir. Fakat kirli atıklardan ve diğer zararlı maddelerden dolayı tıkanan petekler yakıt ne kadar fazla olursa olsun bir ısınma sağlamamaktadır. Burada yapılması gereken eksiksiz bir petek temizliği yaptırmaktadır. İzmir’de petek temizliği fiyatları bölgesinde oturan vatandaşlar için modern yöntemleri kullanmaktadır.

Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizleme işlemleri gelişen teknoloji sayesinde artık çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Alanında uzman petek temizliği personelleri ilk olarak peteklerin neresinde sorunun olduğuna bakmaktadır. Daha sonra peteklerin içerisine bırakılan petek temizleme suyu ile birlikte radyatörlerin içerisinde yer alan her türlü kiri temizleme sağlanmaktadır. Peteklerin içerisinde bırakılan bu kimyasalın içerisinde çözücü ve kirleri parçalayıcı maddeler bulunmaktadır. Ayrıca bu temizleyici su peteklerin içerisine petek temizleme makinesi ile bırakılmaktadır. Temizleme süreci yaklaşık iki saat sürmektedir. İki saat sonunda peteklerin içerisinde birikmiş olan her türlü zararlı madde dışarıya atılmaktadır. Bununla birlikte radyatörlerin bağlantıları ve genel bir ısı tesisat sistemi kontrolü evinize gelen personel tarafından bakıma alınmaktadır.
Kaloriferin temizleme işlemlerin son derece pratik ve çevreye zarar vermeyen yöntemler kullanılmaktadır. İzmir’in her ilçesinde olduğu gibi petek temizliği bölgesinde modern olarak yapılabilmektedir. Evlerin ısıtma sistemlerindeki farklılık ne olursa olsun temizlik yapılabilmektedir.
Merkezi sistemli ısıtma radyatörlerinin yanı sıra mobil sistemli yerden ısıtma panelleri de petek temizliği ekipleri tarafından yapılabilmektedir. Petek temizleme işlemlerinin ardından kaloriferlerin tam olarak ısınması sağlanmaktadır. Böylece ev içerisinde yüzde kırka varan yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. Bu aşamadan sonra yapılacak bir diğer kontrol iki yıl sonra yapılacaktır. Petek temizleme ücretleri de son derece uygun fiyatlar olarak belirlenmektedir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir