Gürbüz Sıhhi Tesisat

Kombi Tamiri

Gelişen dünyaya ayak uydurmak, gündelik işlerimizde bize çok yarar sağlayabilmektedir. Modern dünya işlerimizi çok daha rahat görmemiz ve rahat etmemiz konusunda da her geçen gün yeni teknolojik ürünler çıkarmaktadır. Uzun zamandır kullandığımız ama her geçen gün geliştirilen teknoloji sektörlerinden birisi de kombilerdir. Kombiler yaşamımızı kolaylaştırma anlamında ciddi bir öneme sahiptir. Pek çok işimizi rahatlıkla görme anlamında bize sayısız ve tartışılmaz yararlar sağlamaktadır. Bir ısıtma sistemi olan kombiler sayesinde her işi ayrı ayrı yönetme yerine tek bir kontrol noktasından su ısıtması, ev ısıtması ve ocak gibi tüplü eşyaların çalışması rahatlıkla yönetilmektedir. Buda çok önemli bir özelliktir. Bu konu güzel ve yararlı olmasına karşın ayrıca da tehlikeli olabilmektedir.

Çünkü kombide çıkabilecek bir sorun hayat tehlikesini arttırmaktadır. Çünkü gazla çalışan bir sistem olduğundan kombi tamiri yapılmaz ise ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Gaz sızıntısı yüzünden zehirlenme yâ da bir patlama meydana gelebilir ki bu tür sorunlar can güvenliğinizi ciddi olarak tehdit etmektedir. Bu yüzden kombinizde ki sorun ne olursa olsun kısa bir sürede tamirinin gerçekleştirilmesi ve bu gibi sorunların yaşanma ihtimali sıfıra indirilmelidir. Bu alınacak en önemli tedbirlerin başında gelmektedir.

Bu anlamda firmamız her türlü kombi tamirini rahatlıkla yapabilmektedir. Yaptığımız her işte de sizlere garanti sunabilmekteyiz. Özellikle kış aylarında kombinizde çıkabilecek bir sorun yüzünden sıkıntı çekmeniz isteyeceğiniz son durum olacaktır. Bu aylarda da pek çok açıdan zaten doğal sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Düzensiz elektrik voltajı gibi sorunlar kombilerde sorun çıkmasına ve tamirinin olmasını gerektirmektedir. Gene soğuk hava koşulları da kombileri zorlamaktadır. Bu sebepten ötürü de dikkatli davranılması ve bu konuda duyarlı olarak kesinlikle ertelenmemesi tavsiye edeceğimiz en önemli durumdur.

Kombi Tamiri

Kombi bakımı Türkiye’de özellikle büyük olarak bilinen şehirlerde ısınma doğalgaz kullanılarak sağlanmaktadır.Kombiler aracılığı ile doğalgaz ile ısıtılan sıcak su peteklere ulaşarak yerleşim yerlerinin ısınması sağlanmaktadır.Yani kısacası kombiler ile peteklerde hiçbir sorun olmadığında yerleşim yerlerindeki ısınmanın da kalitesi artmaktadır.Kombi ya da peteklerde herhangi bir sorun olduğunda ortaya ısınma sorunu ve ısınma bütçesinin artması ile karşılaşılmaktadır.Bu sorunlarla karşılaşmamak için senede bir-iki kez rutin bir şekilde kombi bakımı ve petek temizleme işlemi yapılmalıdır.

Kombitemizliği nasıl yapılır kaça mal olur ne kadar sürer petek sökmeye gerek var mı etraf çok kirlenir mi gibi pek çok soru bu sorunla birlikte art arda sorulan sorular arasındadır. Elbette çağımızın yenilikleri ile beraber bu sorunda en iyi çözümlerle çevreye zarar vermeden söküp takma işlemi yapmadan en az maliyetle sorunsuz halledilir. Elbette kalorifer temizleme sadece sorun yaşadığımız noktalarda aklımıza gelmemelidir. Kış mevsimine girmeden zamanı geldiğinden bir iki saat gibi kısa zaman dilimi içerisinde peteklerinizin sökülmesine gerek duyulmadan kaloriferlerinizin bakımını yaptırarak pek çok sorunun önüne geçersiniz.

Petek bakımı en az iki yılda bir yapılması gereken bir işlemdir. Peki, bu düzenli yapılması gereken iş yapılmadığı zaman ne olur? Bir kere peteklerinize yapılan bakımız sebebi petek diplerinizde kireçlenmeye bağlı olarak oluşan kireçlenmenin önüne geçmektir. İşte bu noktada petek bakımı yaptırmazsanız daha çok sorunla uğraşırsınız. En başta yaşayacağınız ve en önemli olan sorun ısınma sorunudur. Rahat bir geçiremezsiniz doğru ısınma sağlayamayacağınız için kombinizi gereksiz yere çalıştırmış olursunuz. Bu gereksiz çalışmanın sonucunda da doğal gaz faturanız olması gerekenin çok çok üstünde gelir. Petek bakımı kış girmeden uygun bir tesisat firmasına yaptırmalısınız. Bu size büyük bir tasarruf sağlar.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir