Gürbüz Sıhhi Tesisat

Kırmadan Su Sızıntısı Tespiti

Teknolojinin gelişmesi nedeniyle artık su sızıntısı bulma başta olmak üzere diğer tesisat problemleri geçmiş yıllardaki gibi tadilat gerektirmeden çözüme kavuşturulmaktadır.Geleneksel yöntemlerle geçmiş yıllarda bu sorunları çözen ustalar tesisatın sızıntı yapan bölgesini bulmak için kırma işlemi yapıyorlardı.

Günümüzde ise bu işlem ile uğraşmak yerine en doğru şekilde kullanılan teknolojik cihazlar ile bütün sorunlara kalıcı çözümler getirmeye başlanmıştır.Su tesisatlarındaki oluşan herhangi bir problemler anlaşıldığı anda heme çözülmesi gereken;çözülmezse daha ciddi sorunlara yol açan problemlerdir.

Anında çözülmeyen su sızıntısı tesisatta daha büyük problemlere yol açabilir bu da sizlere hem maddi hem de manevi olarak ek sorunlar çıkarır.Su sızıntısı tespiti için özel olarak getirtilen cihazlar ile gider borularına girilerek boruların içinde uygulanan basınçlar bir süre devam ettirilerek sonrasında sessiz bir ortamda yapılan dinleme işlemi ile noktasal olarak tespit edilmektedir.

Sızıntı Tespiti

Su tesisatı çok büyük ve gelişmiş ağ sistemlerinde oluşmaktadır.durum da böyle olunca bu tesisatın herhangi bir bölgesinde bazı sorunlar meydana gelmektedir.Günümüzde nüfus artışı nedeniyle daha da fazlalaşan bu problemler nedeniyle insanlar sorunlar yaşamaktadır.

Uzmanların açıklamış olduğu rakamlara göre su tesisatlarında en çok meydana gelen problemler şu şekilde açıklanmıştır.

  • Su Kaçağı
  • Su Sızıntısı
  • Tıkanıklık

yukarıdaki maddelerden de anlaşılacağı gibi su tesisatlarındaki problemler ya tesisatlarda zaman için oluşan problemlerden ya da insanların bilinçsiz kullanımlarından ortaya çıkmaktadır.Bu tarz problemler ile karşılaşıldığında tavsiye edilen tek şey sorun anlaşıldığında uzmanlardan yardım alınmasıdır.Gelişen teknolojilerle birlikte çok kısa sürelerde ve etrafa zarar vermeden bu sorunlar giderilmektedir.

Su Sızıntısı

Bu tür konularda acemice davranılırsa başınıza büyük masraflar çıkabilir. Örneğin bir sür yer kırılabilir,  kırılan kale bodurlar yeniden alınır ve yeniden döşenir; çok yüksek rakamlarla karşılaşabilirsiniz.

Bunları düşünerek güvenilir ve son teknoloji özel cihazlarla su sızıntısı tespit hizmeti veren firmaları tercih ediniz. Özel Avrupa’dan getirtilmiş teknolojik cihazlar ve konuda eğitimli uzmanlar denetiminde yapılan su sızıntısı tespiti ile bu sıkıntıyı ufak bir masrafla çözebilirsiniz.

Üst komşudan su sızıntısı mı var?

Bu olay çok tatsız bir durumdur. Ne yazık ki komşunuz her taraf kırılacak yandık bir sürü masraf var düşüncesine girerek kaçak tespiti sorununuzu çözmek için adım atmaktan çekinecek bu süreci zora sokacaktır.

Fakat artık özel cihazlarla kırmadan su sızıntısı bulma hizmeti olduğu için eskisi gibi uçuk rakamlarda ücretler çıkmamaktadır. Eski dönemlerde olan kırma dökme olayları akılda kalmış bu olay artık bir kenara bırakılmalıdır.

Yeni nesil tesisatçılığa da gelen teknoloji hem tesisatçıya zaman kazandırmıştır hem de müşteriye daha ucuza mal olmasını dağladığı gibi, hiç bir yer kırılmadan daha kaliteli hizmet almasına yardımcı olmuştur teknoloji..

Su sızıntısının yeri tam ve noktasal olarak tespit edilmeden, tahminlerle yola çıkarak varsayımlar üzerine kale bodurlar, duvarlar vesaire gibi bir çok yerin kırılması ancak ve ancak bir tesisat firmasının acemiliğinin ve bilgisizliğinin faturasını size ödetmesi olabilir.

Su Sızıntısı Bulma

Su sızıntısını bulmak öncelikle büyük uzmanlık gerektiren bir konu olduğunu unutmamak gerekir.Hem dinleme ve görmeye yardımcı cihazlar aracılığı ile  bulunmaktadır su sızıntısı.Eğer duvarlarda çatlaklar gözüküyorsa,  yerlerden rutubet işareti varise yerdeki kale bodurların altı özel dinleme cihazları ve termal kameralarla kontrol edilmektedir.

Halıların altında yüksek rutubet ve küf bulunuyorsa tesisat borularınız su sızıntısı ihtimaline karşın kontrol edilmelidir. Standart olan su faturanızda çok yüksek bir artış varsa mutlaka ve mutlaka su sızıntısı var demektir.

Hemen profesyonel bir firmadan su sızıntısı tespiti yaptırmanızı öneririz.Su sızıntısı için özel üretilmiş bilgisayarlı sistemiyle çalışan cihazlarımız mevcuttur; kesinlikle ne fayans nede duvar kırmadan su kaçak tespiti yapıyoruz kameralı robot cihazlarımız aracılığı ile kırmadan yaptığımız tespit doğrultusunda tadilat işlemleri yapılır.

Su sızıntısı nedeniyle ile inanılmaz faturalar ödeyen kişilerle karşılaştık bu özellikle de tuvalet şifon kaçaklarında da olmaktadır.Faturanız yüksek geliyor ve sızıntı şüpheniz var ise sızıntı bulamıyorsanız ve/veya alt komşunuza su sızıntısı var ve bulamıyorsanız tek yapmanız gereken hemen bizi aramanız yeterli olacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir