Gürbüz Sıhhi Tesisat

Kanal Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanal Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Alanında uzman olan kişiler tarafından verilmesi gereken kanal açma hizmetleri gider borularının içinde biriken kâğıt, saç ve yemek atıkları gibi atıkların bir araya geldiği ve giderleri tıkadığı durumlarda ihtiyaç duyulan bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Kanal tıkanıklığı sorunları ile karşılaşmamak için bireysel olarak alacağınız önlemler tıkanıklığa neden olan cisimleri gider borularınızdan göndermemeniz olacaktır. Kanal temizliğine dikkat eden ve düzenli olarak kanalların bakımının yaptırılmasını sağlayan kişilerin tıkanıklık problemi ile karşı karşıya kalması daha zor olacaktır. Bu gibi cisimlerin gider borularına gönderilmesinin yanı sıra farklı sebeplere bağlı olarak da gider borularında tıkanma meydana gelebilir ve bu gibi durumlarda tıkanıklığa neyin sebep olduğunu belirlemek büyük bir öneme sahiptir.

Söz konusu gider boruları, lavabo, klozet tıkanıklığı gibi kanal tıkanıklıkları olduğunda bu işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi yaşam kalitesinin seviyesini düşürmemek adına çok önemlidir. Bunun yanı sıra bu gibi tıkanıklıkların sağlık problemleri yaşanmasına neden olabileceğinden dolayı sorunun derhal çözülmesi önem taşır. Kanalın tıkanmasına neden olan cismin ne tür olduğunun bilinmesinin yanı sıra tam olarak nerede olduğunun belirlenmesi de sorunun çözülmesi işlemlerinin daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Bunun için de tıkanıklıkla ilgili bu bilgileri alabilmek için öncelikle kanal görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın yeri noktasal tespitle belirlenebilmektedir. Daha sonra kanal temizleme işlemine başlayabilmek mümkün olacaktır.

Kanal temizleme işlemi için tıkanıklık bilgileri alındıktan sonra kanal açma makineleri kullanılmaktadır. Böylelikle tıkanıklığa neden olan cisimler ittirilerek kanal yolu açılmakta ve daha sonra da tazyikli su ile tamamen tıkanıklıktan kurtulabilmek mümkün olmaktadır. Bu işlemlerden sonra da tekrar kanal görüntüleme cihazları kullanılarak kanalın tam olarak temizlenip temizlenmediği kontrol edilmektedir. Eğer henüz tam bir temizlenme söz konusu değilse aynı işlemler tekrar uygulanmaktadır. Bu işlemler kanal tam olarak temizlenene kadar tekrar edilebilmektedir. Kanal tamamen temizlendikten sonra tıkanıklık sebebiyle kullanamadığınız yerleri tam olarak kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Kanal tıkanıklık açma işlemlerinin işinin ehli kişiler tarafından yapılmasının yanı sıra bu kişilerin teknolojik cihazlar kullanması da çok önemlidir. Bu temizliğin bahsettiğimiz şekilde yapılması tıkanıklık açma işlemlerinin çok daha kısa süre içerisinde tamamlanmasına olanak sağlayacaktır. Aksi takdirde kırarak temizleme işlemi uygulanacaktır ve bu durum daha zahmetli olduğu gibi hem işlemlerin daha uzun sürede tamamlanmasına hem de daha masraflı olmasına neden olacaktır. Tıkanıklık olan bölgenin tam yeri bilinmediğinden dolayı bu yer bulunana kadar kırma işleminin uygulanacak olması geniş bir alanda kazma işleminin yapılması anlamına gelmektedir. Bu da zaman kaybettirdiği gibi daha sonra tadilat işlemlerinin yapılabilmesi için de ekstra masrafların yapılması anlamına geldiğinden daha pahalı olmaktadır. Görüntüleme cihazları, kanal açma robotu gibi teknolojik cihazlar sayesinde kırmadan, çok kısa süre içinde ve daha uygun fiyatla tıkanıklık sorununuzu çözebilmeniz mümkün olacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir