Gürbüz Sıhhi Tesisat

Geniş Alan Su Kaçağı Tespiti

Geniş Alan Su Kaçağı Tespiti

Geniş alan su kaçağı tespiti yapan gelişmiş teknolojik aletlere sahip uzman kuruluşlar sizin mağdur olmanız engellemektedirler. Her geçen gün gelişen teknolojik imkânlar sayesinde maliyet oluşturan kaçakların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Temiz ya da pis bir su kaçağı fark yaratmaz iki şekilde de evinizi ya da su kaçağı sebep veren alanınız deforme olmaktadır. Özellikle dikkat edilmeyip akıntıların çevreden fark edilmesi hem size hem diğer insanlara görüntü olarak hiç hoş olmamaktadır.

Görüntüsünün yanında koku, küf ve akıntıların yaşanması geniş alan su kaçağı tespiti ile soruna sebep olan boru bulunmalıdır. Gelişen yeni nesil aletler kırma ve dökme olmadan soruna sebep olacak boruyu bulmaktadır. Yeni nesil aletler içerisinde yer alan kameralı dijital görüntü sunan araçlar, akustik yer dinleme cihazları, test pompaları gibi su kaçağı cihazları sayesinde geniş alan su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Çiftlik gibi su ile uğraşım alanı geniş olan yerlerde kaçak tespit edilmesi zor olarak görülebilir eski sistemde. Sadece olasılıklarla yönetilen bir iş olması yanında maliyeti de çok olmaktadır. Geniş alan su kaçağı tespiti yapmak durumunda kalmaları demek sorunlu boru dışında tüm boruların olduğu betonların yıkılması demektir. Kırıp boruyu bulmaya çalışmaları etrafı batırmaktan başka bir şey değil.

Su Kaçağı Tespiti

Geniş alan su kaçağı tespiti için kullanılan aletler etrafı toz ve harabe etmeyip size ek bir temizlik çıkarmamaktadır. Kameralı sistem ile tıkanıklık olan ya da delinen boru görülmektedir. Akustik yer dinleme cihazı ile ses frekansları alınıp doğru boruya gitmeyi sağlamaktadır. Test pompalar aracılığı tıkanıklıkların gidip gitmediği kontrol edilmektedir.

Su kaçakları için oluşturulan su kaçağı tespiti cihazlarını kullanan kişilerle çalışmaya özen gösterilmelidir. Bazıları için önemsiz gibi duran bu sorun alt katında bir aile yaşıyorsa büyük bir problem oluşturabilir. Alt katın tavanında sarımsı renkten başlayıp dikkat edilmezse çatlamalara daha sonra kırılmalara kadar ilerleyip tavanın çökmesi ile sonuçlanmaktadır. Alt katta yaşayan aileyi tehlikeye sokan bu sorun için erkenden uzman kişilerden önlem almalı ve maliyetsiz bir şekilde sorunlar giderilmelidir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir