Gürbüz Sıhhi Tesisat

Banyo Su Sızıntısı

Banyo Su Sızıntısı

Banyodan su sızıyor-banyodan alt kata su sızıyor-banyodan alt kata su akması-banyodan alt komşuma su sızıyor-banyo su kaçağı bulma-banyo su kaçağı tespiti..Su sızıntısı oldukça sinsi ilerleyen bir sorundur. Su sızıntısının yaptığı boru zemine yada duvara gömülü ise sızıntıyı fark etmek zaman alır.

Bunun nedeni ise su sızıntıya başlayınca zemin veya duvar içindeki betonların arasındaki boşluklardan ilerler ilerleyemediği yerde suyun içerisindeki maddeler betonun çözülmesine neden olur ve sızıntı kendine ilerleyebilecek yok açar.

Su sızıntısı zemindeyse alt kattaki komşunuzun tavanının akmasıyla son bulur.Eğer su sızıntısı duvarda ise eğimin fazla olmasından dolayı fark edilmesi daha çok zaman alabilir. Eğer sizinde banyonuzun tesisatlarında sızıntı varsa fark ettiğiniz anda uzman bir tesisatçıdan yardım almalısınız.

Kaybettiğiniz zaman sızıntının alt katınıza inmesi demektir. Eğer alt katınızda ki komşunuzla sorun yaşamak istemiyorsanız önleminizi erkenden almanızı tavsiye ederiz.

Banyoda oluşan su sızıntısını gidermek için tesisatçıların neredeyse bütün banyo zemini kırması gerektiğini ve bu kırma işleminin büyük maddi sıkıntılar yaşatacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Çünkü artık işinde ilerlemeyi ilke edinmiş tesisatçılar banyo da su kaçağı bulma yöntemlerini değiştirip su kaçağı detektörü kullanmaktadır. Su kaçağı tespit cihazı sayesinde banyonuzdaki su kaçağı tespiti oldukça basitleşirken aynı zamanda masrafınızı asgari ölçüde azaltmaya yöneliktir. Nokta vuruş tespiti yapan sızıntı tespit cihazı sayesinde sadece sızıntının olduğu bölgedeki zemin açılır ve gerekli işlemler oradan yapılır. Siz de hiç hesaplamadığınız banyo yenileme masrafından kurtulmuş olursunuz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir